Sinikuslapuu on kindlasti tõusev täht supermarjade seas, pakkudes mitmeid tervislikke eeliseid. 

See Põhja-Aasia päritolu taim on leidnud tee paljude aiapidajate südamesse tänu oma vastupanuvõimele külmadele ilmastikuoludele ja toitainerikastele marjadele. Ei mingeid varakevadisi külmakahjustusi!

Rikkalik antioksüdantide allikas

Sinikuslapuu marjad on erakordselt rikkad antioksüdantide poolest, mis aitavad võidelda vabade radikaalide vastu kehas, vähendades oksüdatiivset stressi ja ennetades mitmeid haigusi.

Antioksüdandid on tuntud oma vananemisvastase toime poolest, aidates ka nahal säilitada oma elastsust ja värskust.

Südame tervise edendaja

Need väikesed marjad sisaldavad ka antotsüaniine, mis on näidanud võimet toetada südame-veresoonkonna tervist.

Antotsüaniinid aitavad parandada vereringet, vähendada vererõhku ja tugevdada veresooni, mis kõik aitavad kaasa südame üldisele heaolule.

sinikuslapuu kui tervise imeline allikas (1)

Immuunsüsteemi tugevdaja

Sinikuslapuu on suurepärane C-vitamiini allikas, mis on oluline immuunsüsteemi tugevdamiseks, eriti külmetushaiguste ja viirusnakkuste hooajal. C-vitamiin aitab ka haavade paranemisel ja on oluline raua imendumiseks organismis.

Seedimise soodustaja

Marjad on hea kiudainete allikas, mis on vajalikud tervisliku seedimise jaoks. Kiudained aitavad reguleerida soolestiku funktsiooni ja vältida kõhukinnisust, samuti aitavad need kaasa paremale glükoositaluvusele.

Diabeedi ja põletike vastane toime

Sinikuslapuu tarbimine võib aidata vähendada põletikku organismis ja reguleerida veresuhkru taset, mis on eriti kasulik II tüüpi diabeedi korral. Marjades sisalduvad ühendid aitavad vähendada glükoositaluvuse häireid ja parandada insuliinitundlikkust.

Lisaks nendele eelistele on sinikuslapuu marjad üllatavalt mitmekülgsed köögis, sobides hästi nii magustoitudesse kui ka soolastesse roogadesse. Olgu see smuutides, salatites või isegi marjakastmetes, sinikuslapuu lisab iga roa juurde mõnusa maitseelamuse ja toitainete boosti.

Meie pere lemmik on kahtlemata näitseks kuslapuu marjadega marinaadid - liha jääb tõeliselt hõrgult maitsev ja värvilt põnevalt roosaka-lillaka varjundiga.

Avasta ka Sina sinikuslapuu tervislikke võlusid ja lisa need marjad oma toidulauale!

külmunud söödava kuslapuu marjad vaarikatega