8.00

‘Boreal Beauty’ on söödava kuslapuu ehk sinikuslapuu sort, mis on tuntud oma suurte ja maitsvate marjade poolest. Kuslapuu on mugava aiapidaja unistus, sest ei vaja erilist hooldust, talub hästi külma ja on haiguskindel, muutes selle suurepäraseks valikuks igasse aeda. 

🫐 Suured ja magusad marjad: Ideaalsed värskelt söömiseks või hõrkudeks hoidisteks.

❄️ Külmakindlus: Ei karda Eesti talve ega kevadisi öökülmasid, tagades marjasaagi igal aastal.

🌿 Lihtne hooldus: Sobib suurepäraselt nii algajale kui kogenud aednikule. Hooldamisel lõika välja vaid lamanduvaid ja kahjustunud oksi.

🐞 Haiguskindlus: Vähem muret ja rohkem saaki.

🪴 Sobivus Eesti kliimasse: Kasvatatud Tartumaal kohalikes tingimustes st pole vaja muretseda, et soojalt maalt toodud taim kohalikku talve tegelikult üle ei ela.

 

Söödav kuslapuu (Lonicera caerulea)  ‘Boreal Beauty’ on Kanadas Saskatchewani Ülikoolis aretatud kuslapuusort.Tõeliselt maitsev ja mahlane dessertmari.

Sobib suurepäraselt nii värskena nautimiseks, külmutatult juskui jääkommidena söömiseks kui ka mahla ja moosi valmistamiseks.

‘Boreal Beauty’ marjad on erakordselt suured, mahlakad ja magusad – marja kuju on veidi piklik ja mõnusalt pontsakas.

‘Boreal Beauty’ kuslapuu istikuid soovitame kasvatada koos teiste kuslapuu sortidega, sest nende õitsemine ja marjade küpsemine on ideaalsed omavahelise sobivusega risttolmnemise soodustamiseks. Üksikuna kasvav kuslapuu saaki ei anna!

Meie söödava kuslapuu istikute valikust leiate ‘Boreal Beauty’ jaoks ideaalse kaaslasena ‘Boreal Blizzard’ ja ‘Aurora’ istikud. 

Laos olevad söödava kuslapuu istikud on 3 liitristes pottides – need konteineristikud on suurepärase kvaliteediga nii koduaeda kui ka istanduse rajamiseks. Istikud sobivad istutamiseks kevadest sügiseni.

 

KIIRE ISTIKUTE KOHALETOIMETAMINE  üle Eesti DPD Kulleriga (postitame 1-3 tööpäeva jooksul)

ISTIKUD EI MAHU PAKIAUTOMAATI, SAADAME VAID DPD KULLERIGA / ISE JÄRGI TULEMISE VÕIMALUS.

SKU: Beauty Category:

‘Boreal Beauty’ on oma Kanadas aretatud sinikuslapuu, kandes endas parimaid dessertmarja omadusi – suur, magus ja maitselt tõeliselt nauditav.

See VÄGA SAAGIKAS söödav ehk sinikuslapuu õitseb kevadel varakult (aprilli lõpus, mai alguses) kollakasvalgete paarikaupa asetsevate kellukjate õitega. Kuslapuu on on täiesti külmakindel ja vastupidav haigustele.

Söödava kuslapuu marjad on kõige varajasemad marjad, mis valmivad juba juunis jaanipäeva paiku või veidi pärast seda. ‘Boreal Beauty’ marjad on lopsakalt suured, mahlased ja meeldiva magusa maitsega. Marja keskmine kaal on 2.6-3.7g – väga ilusad ja suured marjad. Paariaastaselt põõsalt võib oodata juba 1kg marjasaaki! Täiskasvanud põõsas annab saaki kuni 5 kg.

Kuslapuu marjad on väga C-vitamiinirikkad ja maitsevad hästi nii lastele kui ka lindudele! Parima saagi jaoks soovitame kindlasti marjade valmimisel ajal põõsaid lindude eest kaitsta.

‘Boreal Beauty’ ‘ söödava kuslapuu marjapõõsas on tiheda ja kompaktse võraga, üsna püstise kasvuga ja kasvab kuni 1.6m ning kuni 1.4m laiuseks – meenutades oma kasvult parajalt suurt koduaia marjapõõsast. Põõsas on ümara kuju, tugevate võrsetega ja kiirekasvuline.

Küpsemisel marjad ei varise ning on mugavalt korjatavad – sobilik nii käsitsi kui ka masinkorjeks. 

Saagikuse suurendamiseks vajab kuslapuu risttolmlemist teiste sortidega – näiteks ‘Boreal Blizzard’ ja ‘Aurora’ istikud.

Koduaeda istutades soovitame rajada 2-3 põõsalisi gruppe.

Mullastiku ja kasvukoha suhtes on leplik. Magusate marjade kasvatamiseks eelistab päikeselist kasvukohta. 

 

 

Lisainfo

Kaal 3.5 kg
Mõõtmed 40 × 40 × 40 cm
Marja keskmine kaal (g)

2.6-3.7 g

Põõsas (kõrgus x laius)

1,5×1,4m

Soovitatud tolmuandja

'Blizzard', 'Aurora'

Istiku suurus

3l konteiner, ca 50cm

Arvustused (0)

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Arvustust saavad kirjutada ainult need sisseloginud kasutajad, kes on antud toote ostnud.